Начало Местен фокус Служители на Държавното горско стопанство – Шумен изчистиха голямо незаконно сметище край града
4901
България

Служители на Държавното горско стопанство – Шумен изчистиха голямо незаконно сметище край града

Служители на Държавното горско стопанство (ДГС) – Шумен събраха и извозиха с 14 самосвала с излезли от употреба гуми и строителни отпадъци от незаконно сметище край квартал „Макак“ в града, съобщиха от пресцентъра на Североизточното държавно предприятие (СИДП).Акцията по почистването е организирана след сигнал от Регионалната инспекция по околната среда и водите, подаден в средата на октомври, а теренът е напълно разчистен в края на миналата седмица.

Автор: БТА / Редактор: | 05 Ноември 2025, 12:26 ч.
Служители на Държавното горско стопанство – Шумен изчистиха голямо незаконно сметище край града
Служители на Държавното горско стопанство – Шумен изчистиха голямо незаконно сметище край града
Снимка © : Североизточно държавно предприятие

Служители на Държавното горско стопанство (ДГС) – Шумен събраха и извозиха с 14 самосвала с излезли от употреба гуми и строителни отпадъци от незаконно сметище край квартал „Макак“ в града, съобщиха от пресцентъра на Североизточното държавно предприятие (СИДП). 

Четирима души са привлечени като обвиняеми по разследване за разпространение

Новоизбраният кмет на село Подайва Керим Ахмед ще положи клетва на извънредно

Върховният касационен съд (ВКС) потвърди присъдата от 10 години затвор, поста

Кандидатът на ПП ГЕРБ Димитър Илиев спечели балотажа за кмет на сливенското с

Избирателната активност на балотажа за кмет на кметство Бата, община Поморие,

Акцията по почистването е организирана след сигнал от Регионалната инспекция по околната среда и водите, подаден в средата на октомври, а теренът е напълно разчистен в края на миналата седмица. Това е поредното нерегламентирано сметище, което се почиства през тази година, отбелязват от пресцентъра на СИДП. 

Подобни инициативи струват на предприятието средства и сериозен човешки ресурс, но въпреки това усилията няма да спрат, защото опазването на природата е приоритет, зави директорът на стопанството инж. Юлиан Будаков, цитиран в съобщението. 

В опит да предотвратят нови замърсявания, от ДГС – Шумен планират монтирането на видеонаблюдение на места, където често се изхвърлят отпадъци. Камерите ще помогнат за разкриване и санкциониране на нарушителите. За решаването на проблема ще се разчита също на активното съдействие на Община Шумен и МВР, допълниха от пресцентъра на Североизточното държавно предприятие. 

Над 5 тона отпадъци събраха през септември служителите на Държавното горско стопанство в Преслав. Акцията им се състоя на територията на Кирковска кория и в местността Студените кладенци след постъпил сигнал за изхвърлени непотребни вещи.

Служители на Община Шумен, представители на Българския Червен кръст и граждани се включиха на 20 септември в кампания за предаване на текстилни изделия, част от националната инициатива „Да изчистим България заедно“. 

Община Самуил ще осигури 662 426 евро временен безлихвен заем за фотоволтаици

За регулярен мониторинг на доходите и защита на покупателната способност наст

През последните пет години в Община Чипровци са инвестирани 13,1 милиона евро

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град. От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Движението по автомагистрала „Струма“ в района на Кочериново се регулира от полицията
Движението по автомагистрала „Струма“ в района на Кочериново, където към 18:30 часа се удариха два камиона, се регулира от полицията, каза дежурният в Областно пътно у ...
Община Самуил ще осигури 662 426 евро временен безлихвен заем за фотоволтаици и електромобили за социалните услуги
Община Самуил ще осигури 662 426 евро временен безлихвен заем за фотоволтаици и електромобили за социалните услуги. На извънредно заседание Общинският съвет даде съгласие средстват ...
Областният управител върна за ново обсъждане решение на Общинския съвет в Ловеч
Областният управител на Ловеч Пламен Христов върна за ново обсъждане решение на Общинския съвет в Ловеч. Това съобщи Севдалина Величкова от областната администрация. С решението са ...
Диалогът и сътрудничеството водят до реални резултати, смятат депутатите от „Прогресивна България“ от Разград и областният управител
Диалогът и сътрудничеството между институциите водят до реални резултати. Около това мнение се обединиха след работна среща народните представители от „Прогресивна България&l ...
Ако искаме стабилно здравеопазване, трябва да задържим младите кадри с реални решения
Ако искаме стабилно здравеопазване, трябва да задържим младите кадри с реални решения. Това каза министърът на здравеопазването Катя Ивкова по време на работна среща с представител ...
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
Пострадалият в катастрофа в Свищовско е закаран в плевенската болница, пробата на другия шофьор е с положителен резултат за метаамфетамин
Пострадалият шофьор при катастрофа между Свищов и село Вардим е с множество травми и е транспортиран в плевенска болница, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР във ...
Общинските съветници в Самуил одобриха финансиране на проекти в социалната сфера и ВиК инфраструктурата
Общинските съветници в Самуил одобриха финансиране на проекти в социалната сфера и ВиК инфраструктурата. На извънредно заседание Общинският съвет даде съгласие за предоставяне на в ...
Челен удар между два леки автомобила с пострадал затвори временно пътя между Свищов и село Вардим
Челен удар между два леки автомобила затвори временно пътя между Свищов и свищовското село Вардим, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР във Велико Търново. Произше ...
Движението по автомагистрала „Струма“ в района на Кочериново се регулира от полицията
Движението по автомагистрала „Струма“ в района на Кочериново, където към 18:30 часа се удариха два камиона, се регулира от полицията, каза дежурният в Областно пътно у ...
Общинският съвет в Самуил одобри средства за плащане на ДДС по проект за водопроводната мрежа в Желязковец
Общинският съвет в Самуил даде съгласие за изплащане на данък върху добавената стойност (ДДС) в размер на 202 687 евро по проект за реконструкция и подмяна на вътрешната водопровод ...
Тикер в 04:39 ч.
Пострадалият шофьор при катастрофа между Свищов и село Вардим е с множество трав ...
Начало Местен фокус
4901
България

Служители на Държавното горско стопанство – Шумен изчистиха голямо незаконно сметище край града

Служители на Държавното горско стопанство (ДГС) – Шумен събраха и извозиха с 14 самосвала с излезли от употреба гуми и строителни отпадъци от незаконно сметище край квартал „Макак“ в града, съобщиха от пресцентъра на Североизточното държавно предприятие (СИДП).Акцията по почистването е организирана след сигнал от Регионалната инспекция по околната среда и водите, подаден в средата на октомври, а теренът е напълно разчистен в края на миналата седмица.

| 05 Ноември 2025, 12:26 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Служители на Държавното горско стопанство – Шумен изчистиха голямо незаконно сметище край града
Служители на Държавното горско стопанство – Шумен изчистиха голямо незаконно сметище край града
Снимка © : Североизточно държавно предприятие

Служители на Държавното горско стопанство (ДГС) – Шумен събраха и извозиха с 14 самосвала с излезли от употреба гуми и строителни отпадъци от незаконно сметище край квартал „Макак“ в града, съобщиха от пресцентъра на Североизточното държавно предприятие (СИДП). 

Акцията по почистването е организирана след сигнал от Регионалната инспекция по околната среда и водите, подаден в средата на октомври, а теренът е напълно разчистен в края на миналата седмица. Това е поредното нерегламентирано сметище, което се почиства през тази година, отбелязват от пресцентъра на СИДП. 

Подобни инициативи струват на предприятието средства и сериозен човешки ресурс, но въпреки това усилията няма да спрат, защото опазването на природата е приоритет, зави директорът на стопанството инж. Юлиан Будаков, цитиран в съобщението. 

В опит да предотвратят нови замърсявания, от ДГС – Шумен планират монтирането на видеонаблюдение на места, където често се изхвърлят отпадъци. Камерите ще помогнат за разкриване и санкциониране на нарушителите. За решаването на проблема ще се разчита също на активното съдействие на Община Шумен и МВР, допълниха от пресцентъра на Североизточното държавно предприятие. 

Над 5 тона отпадъци събраха през септември служителите на Държавното горско стопанство в Преслав. Акцията им се състоя на територията на Кирковска кория и в местността Студените кладенци след постъпил сигнал за изхвърлени непотребни вещи.

Служители на Община Шумен, представители на Българския Червен кръст и граждани се включиха на 20 септември в кампания за предаване на текстилни изделия, част от националната инициатива „Да изчистим България заедно“. 

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град. От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
КЪМ АБОНАМЕНТА
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Движението по автомагистрала „Струма“ в района на Кочериново се регулира от полицията
Община Самуил ще осигури 662 426 евро временен безлихвен заем за фотоволтаици и електромобили за социалните услуги
Областният управител върна за ново обсъждане решение на Общинския съвет в Ловеч
Диалогът и сътрудничеството водят до реални резултати, смятат депутатите от „Прогресивна България“ от Разград и областният управител
Ако искаме стабилно здравеопазване, трябва да задържим младите кадри с реални решения
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
Сфера
Пострадалият в катастрофа в Свищовско е закаран в плевенската болница, пробата на другия шофьор е с положителен резултат за метаамфетамин
Местен фокус
Общинските съветници в Самуил одобриха финансиране на проекти в социалната сфера и ВиК инфраструктурата
Местен фокус
Челен удар между два леки автомобила с пострадал затвори временно пътя между Свищов и село Вардим
На преден план
Движението по автомагистрала „Струма“ в района на Кочериново се регулира от полицията
Контекст
Общинският съвет в Самуил одобри средства за плащане на ДДС по проект за водопроводната мрежа в Желязковец
На преден план
Община Самуил ще осигури 662 426 евро временен безлихвен заем за фотоволтаици и електромобили за социалните услуги
В детайли
Министрите на външните работи на България и Индонезия обсъдиха нови възможности за задълбочаване на двустранното сътрудничество
Основна линия
Консултативен съвет по младежки политики обединява млади хора от област Монтана
В детайли
Проучване очертава нагласите на българите към сигурността и отбраната, трансатлантическите отношения и отношенията с Украйна
В детайли
Движението по автомагистрала „Струма“ в района на Кочериново е спряно заради катастрофа
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD24 © 2026 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD24 © 2026 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.